GRİP AŞISI
GRİP AŞISI
23 Eylül 2017 Cumartesi - 14:08
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

Dr. Süleyman KUŞ

GRİP AŞISI KİMLERE YAPILMALI

 

Dünya Sağlık Örgütünün önerilerine uygun bir sene önce karşılaşılan virüs tipine karşı aşı hazırlanır.  Her sene  virus kendini yenilediği için aşı içeriği her yıl değişmektedir ve bu yüzden her yıl tekrar aşılanmak lazımdır. Her yıl Eylül-Ekim-Kasım aylarında tek doz şeklinde yapılmalıdır. Koruyuculuğun başlaması için en az 10-14 günlük bir süre gerekmektedir.

• 65 yaşın üstündekiler

• Şeker hastaları

• Kronik akciğer hastaları,astım,KOAH

• Kronik kalp ve damar sistemi hastaları

• Bağışıklık sistemleri zayıflamış olan kişiler:(Kanser hastaları, bağışıklık sistemi hastalığı olan­lar, nakil yapılan kişiler, immunsupresif ilaç kullananlar)

• Huzurevi, bakımevinde yaşayanlar aşınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Habere İlişkili Dosyalar :
Etiketler : GRİP AŞISI,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.
Diğer Haber Başlıkları